Boczny trok sposób na skręconą i plączącą się żyłkę.

Boczny trok, plątanie i skręcanie żyłki?

Łowisz na boczny trok i po chwili łowienia plącze lub skręca Ci się żyłka i musisz wiązać zestaw od nowa? Bardzo łatwo temu zaradzić. Ale właściwie czym to jest spowodowane? Skręcona żyłka i plączący się zestaw podczas łowienia na boczny trok ma zasadniczo tylko dwie przyczyny.

  1. Zbyt długi odcinek żyłki, do którego przywiązany jest ciężarek. Wystarczy, że skrócisz ten trok aby jego długość miała 8-15 cm. Skutecznie zmniejszy to plątanie zestawu!

  2. Przynęta obracająca się wokół własnej osi. Taka przynęta, kręcąc się wkoło skręca również żyłkę co skutkuje plątaniem się całego zestawu. Aby zniwelować ten problem przebij przynęte w inny sposób- tak aby była przebita idealne po środku, równo i bez wygięcia. To powinno rozwiązać ten problem. Niektóre przynęty nie nadają się również do bocznego troku i zawsze będą kręcić żyłkę. w takim przypadku użyj innej gumy.

“Podstawą udanego i satysfakcjonującego łowienia jest niezawodny zestaw. Prawidłowo zawiązany zestaw na boczny trok da nam wiele pięknych ryb i setki wspomnień znad wody.”

okoń
Ładny okoń złowiony na boczny trok

Leave a Comment

Scroll to Top